Partizan Grudziądz

71

Boston Celtics II

76

Bardzo dobra kolejka, z dwoma wyrównanymi pojedynkami. Maullers’07 wygrał 6 punktami z Łańcutem, ostatnią kwartę wygrywając 7 punktami. Jak powiem, że to przegrany przechwycili aż 14 piłek, to nic więcej już o wysokim poziomie meczu mówić chyba nie trzeba – jak przegrał zespół grający tak „dobrą partię”. Cóż chcieć więcej …

Włocławek wygrał walkowerem z Zagłębiem Dąbrowskim. Sporo fauli po stronie przegranych przyczyniło się do przerwania meczu na 2 minuty przed końcem. Kibicem zobaczyli więc sporo koszykówki, a tylko ostatnie 2 minuty zostały im zabrane.

Mocna ekipa BIMs + RADOM wygrała z Czystym Fartem. Jak zwykle, Joe Gumberland z Czystego Fartu zagrał dobry mecz, ale tym razem – to nie wystarczyło. Ekipa gości była po prostu za mocna, choć statystyki rzutowe przegranych nie były jednak złe – po prostu wygrał lepszy.

Celtics II tylko 5 punktami wygrał na wyjeździe z Grudziądzem. Mecz, który wymaga głębszej analizy przez sztaby obu drużyn. Przegrani gospodarze rzucili tylko 31% za 2 pkt, punktując 12 na 21 prób za 3 pkt … Dalej, wydawało by się, że ekipa gości, rzucając za 2 pkt 48% i przechwytując 10 piłek zagrała dobry mecz, ale … wygrana tylko 5 punktami po aż tak skutecznej celności za 3 pkt przeciwnika. Dziwny mecz … Pozwolę sobie tak to podsumować.

121

O meczu Celtics II z Włocławkiem powiedzieć można dwie rzeczy: przemyślana, ułożona specjalnie na ten mecz – taktyka gości plus eksperymenty kadrowe i taktyczne gospodarzy … słowem … wysoka wygrana Włocławka. Wysokość i styl wygranej zaskakują, ale po głębszej analizie przez szefostwo Celtics II (czego już zdradzić nie chcieli) uznali, że zagrali złym ustawieniem, źle taktycznie. Może i by przegrali tak czy tak … ale nie aż tak wysoko. Tak czy inaczej – gratulujemy wygranym samej wygranej, ale i jej stylu.

Wysokość wygranej Łańcuta z BIMs + RADOM … zaskakuję wyjątkowo – tylko 32% za 2 pkt i 2 na 3 próby za 3 pkt … Co się stało … Szczerze mówiąc … owszem znam szefostwo ekipy z Łańcuta, ale znam i siłę ekipy BIMs + RADOM …, ale 112 – 47 nie wiem jak skomentować.

Maullers’07 z Czystym Fartem. Już przed meczem było wiadomo, że będzie dobra wyrównana rywalizacja. Tak też było. Choć … oddać trzeba wygranym, że dominowali 2 połowę i walkę na tablicach, ale i gospodarze przegrani zagrali nieźle – 46% za 2 pkt, a 28 pkt Joe Gumberlank’a jak zwykle wystawia mu świetne świadectwo.

Ostatni mecz kolejki to już dominacja zespołu z Grudziądza nad ambitną, ale za słabą dla nich ekipą Zagłębia Dąbrowskiego. Dużo ofensywnej gry, choć kibice gospodarzy woleli by inny wynik …

107

Wysokie wygrane ekip Celtics II i BIMs + RADOM nad przeciwnikami do zaskakujących nie należą. Zespoły Zagłębie Dąbrowskie (mniej) i Maullers’07 (trochę więcej) po prostu nie były w stanie stawić im czoła.

Grudziądz przegrał z Włocławkiem. Rottweillers Włocławek to ekipa mocna, ale ponad 30 punktów różnicy to jednak dużo. Analiza pokazuje, iż Grudziądz przegrał nie dlatego, że źle grał – ale dlatego, że to Włocławek zagrał jeszcze lepiej – rzucając 60% za 2 pkt, zbierając pod koszem rywala. Wygrał po prostu zespół jeszcze lepiej dysponowany niż dobrze grający gospodarze.

Łańcut wygrał na wyjeździe z Czystym Fartem – wygrana na wyjeździe zawsze jest godna podziwu. 107 – 94 czyli ponad 10 puntków przewagi na boisku rywala. MVP meczu jak zwykle Joe Gumberlank. Wynik nie oddaje jednak przebiegu meczu – jak dobra to była rywalizacja to niech powie to, że obie ekipy trafiły 60% rzutów za 2 pkt.